Męskie metody antykoncepcji

Tematy bez tabu 0 comments

W dzisiejszym artykule poruszymy temat męskich metod antykoncepcji. Jest ich o wiele mniej niż dla kobiet, dlatego warto poznać je wszystkie i wiedzieć jak zapobiec się przed niechcianym zapłodnieniem kobiety.Pierwszą najbardziej popularną metodą, o której chyba wszyscy Panowie wiedzą są prezerwatywy. Jest to najbardziej powszechna i również najbardziej skuteczna metoda antykoncepcji jaką wymyślili do tej pory. Producenci podają, iż skuteczność to około 99,98%. Te firmy ciągle ścigają się w różnych odmianach, kształtach i gatunkach produkowanych prezerwatyw. Jedne są smakowe, inne z wypustkami, jeszcze inne opóźniające facetowi wytrysk. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że jest to nieco niekomfortowa metoda, ponieważ prezerwatywy trzeba pilnować, aby się nie zsunęła i żeby była odpowiednio usytuowana na swoim miejscu.

Inna męską metodą antykoncepcji, dość radykalna jest tak zwana wazektomia. Jest to przecięcie kanalików którymi nasienie z plemnikami wydostaje się na zewnątrz. Niestety tym drastycznym sposobem mężczyzna staje się bezpłodny, ale jednocześnie nie ma możliwości, by kobieta podczas seksu zaszła w ciążę. To jednak nie koniec świata, ponieważ prędzej można oddać swoje nasienie do banku spermy. Metoda ostra i hardcorowa, ale w 100% skuteczna. Koszt wykonania zabiegu wazektomii to około 1500-2000 zł.

Do tego należy jeszcze dodać kolejną metodę, jaką jest pierścień na penisa, czyli małe urządzenie przez które nie doprowadzimy członka do wytrysku. Ta metoda jest jednak mało skuteczna. Wszystkie te sposoby mają swoje wady i zalety i tylko od nas zależy na jaką z nich się zdecydujemy!