Czy gumki pękają?

Tematy bez tabu 0 comments

Zbliżasz się do pierwszego stosunku z partnerką, ale chcesz być zabezpieczony przed chorobami i niechcianą ciążą, więc decydujesz się na najpopularniejszy środek antykoncepcyjny jakim są prezerwatywy. Czy zastanawiałeś się nad ich skutecznością? Czy są w 100% bezpieczne i unikną zapłodnienia?

Prezerwatywy są wykonane ze specjalnego, bardzo trwałego materiału. Czy możemy mieć jednak obawy, że gumka pęknie? Oczywiście, że tak, ponieważ często zdarza się, że nie potrafi się poprawnie z nią obsługiwać. Źle ją zakładamy, bądź robimy to bardzo szybko, a po pierwszym kontakcie z pochwą pięknej nagiej kobiety ona nagle pęka! Najpewniej jest po prostu przeczytać instrukcję lub spróbować założyć ją samemu w domu np. dzień przed uprawianiem seksu.

Oprócz tej jednej wady, prezerwatywy to najlepsza metoda antykoncepcyjna, dlatego nie bójmy się jej używać. Ona chroni nas także przed chorobami, które mogą stać się bardzo niebezpieczne. Sama prezerwatywa daje prawie 100% gwarancję, ale aby spełniała swoje zadanie, musimy o to odpowiednio zadbać.  Pamiętajmy, że przed założeniem prezerwatywy, powinniśmy bardzo szczegółowo przeczytać instrukcję i postępować wedle punktów. Dzięki temu nasza prezerwatywy nigdy nie pęknie!

Tak na zakończenie wyciągniemy jeden, najważniejszy wniosek. Nieodpowiednie obchodzenie się z „gumką” jest najczęstszą przyczyną pękania i niechcianą ciążą.