Zdrowie psychiczne a związek

Tematy bez tabu 0 comments

Bycie w związku z drugą osobą może sprawić, że rozwiniemy się społecznie, finansowo czy nawet duchowo, przez co prawdopodobnie staniemy się o wiele bardziej szczęśliwsi. Naturalnie istnieje również druga strona medalu, ponieważ możemy również natrafić na takiego człowieka, który sprawi iż nasze życie legnie w ruinie i będziemy musieli je odbudowywać od nowa. Jak więc związek wpływa na nasze zdrowie psychiczne?

Zdrowie psychiczne a związek

Sytuacja życiowa w tym wypadku to wszystko

W każdej chwili w naszym związku może się zdarzyć coś nieoczekiwanego (czy to wypadek, zdrada partnera) – czy też coś, czego po prostu się nie spodziewamy. Chociaż naturalnie kiedy posiadamy dobrą pracę, dbamy o siebie, oraz myślimy pozytywnie, to nasze samopoczucie będzie automatycznie lepsze nawet jeśli zdarzą się nam jakieś wyboje w związku, bądź nawet jego rozpad, to nie ucierpimy na tym tak bardzo, jak podczas takiej sytuacji, gdzie jesteśmy bezrobotni, zdradził nas partner oraz odwrócili się od nas wszyscy przyjaciele, czyli koniec końców jesteśmy na samiusieńkim dnie.

Sporo zależy od rodzaju związku

Naturalne jest to iż każdy człowiek pragnie posiadać przyjaciół, znajomych oraz partnera, lecz niestety, ale nasz świat to wredne miejsce, więc niekoniecznie zawsze możemy mieć to, co chcemy. Wszystko zależy od tego, czy nasz związek, to codzienne kłótnie, ciskanie się talerzami (bądź czymś innym) i rzucaniem obelg, czy jest to na przykład codzienne ,,tulenie się” pod kocykiem przy oglądaniu seriali.

Jeśli są to codzienne kłótnie, to na pewno nasze zdrowie psychiczne dużo na tym ucierpi, dlatego też lepiej jest zakończyć taki ,,toksyczny” związek. Przy opcji numer dwa, będziemy na pewno bardziej szczęśliwi, zrelaksowani oraz chętni do działania. Dlatego też identyfikacja naszego rodzaju związku jest bardzo ważna, ponieważ jeśli będziemy tkwić w toksycznym związku przez kilka lat to proces rekonwalescencji będzie dla nas bardzo długi oraz kosztowny, nie mówiąc już o tym że nadal będziemy taki związek ,,ciepło” wspominać.

Źródło : https://redporno.pl/