Singlem być w XXI wieku – czy warto?

blog erotyczny 0 comments

Rozwój technologii znacznie spłyca kontakty międzyludzkie i zniechęca wielu z nas do walki o miłość i przyjaźń. Z drugiej strony rozwój tej samej technologii sprawia, że jeszcze nigdy nie było tak łatwo nawiązać nam kontaktu z drugim człowiekiem – nawet jeśli znajduje się on na drugim końcu świata… Dlatego też, czy warto być singlem w XXI wieku?

Singlem być w XXI wieku – czy warto?

Czy życie jako singiel jest opłacalne?

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych życiowych priorytetów. Jeśli od stałego związku wolimy przelotne relacje (okazyjny seks z mamuśkami [być może?]), jeśli nie lubimy zobowiązań i nie mamy jeszcze sprecyzowanych życiowych priorytetów – prawdopodobnie bycie singlem okaże się dla nas atrakcyjne. A dzisiejsza rzeczywistość i społeczne przyzwolenie na taki styl życia nie stwarza nam już praktycznie żadnych ograniczeń. Dlatego też, jest to dosyć opłacalna opcja dla wielu.

A jakie są zalety i wady bycia singlem?

Pierwszą zaletą jest na pewno to, że nie musimy chodzić na kompromisy. Żyjemy na własny rachunek i w sposób, który nam się podoba. Nie musimy godzić swoich ambicji i aspiracji z marzeniami drugiej osoby. Życie solo może być droższe, a także trudniejsze, zwłaszcza jeśli zachorujemy bądź najzwyczajniej w świecie potrzebujemy pomocy, a żaden znajomy nie jest w stanie nam jej zapewnić. Są to jednak zazwyczaj sytuacje rzadkie i nie zawsze wiążą się z kompletnym brakiem pomocnej dłoni wokół nas. Doświadczenie wielu pokoleń uczy, że to przyjaźń jest trwalsza od miłości i to przyjaciele są często o wiele bardziej lojalni i pomocni od naszych partnerów i partnerek, zwłaszcza z wieloletnim stażem. Co jest niestety dość smutne

A więc warto być w związku czy też lepiej być samemu?

Obiektywnie rzecz biorąc, nie da się tego zmierzyć, jako że wśród singli jest mnóstwo ludzi, którzy również szukają swojej drugiej połówki, nawet jeśli są w tym zamiarze mniej lub bardziej sceptyczni. Człowiek jest w końcu istotą stadną, społeczną, więdnie w samotności i łaknie kontaktów z innymi, nawet jeśli uparcie twierdzi inaczej. Nie zawsze jednak musi to być stały związek. Coraz większa grupa współczesnych singli deklaruje, że wcale nie poszukuje życiowego partnera i wolą swoje uporządkowane życie w pojedynkę, w gronie oddanych przyjaciół. 

Źródło : https://sexymens.pl