Seks i HIV, czyli typowe mity

Tematy bez tabu 0 comments

Po naszym kraju krąży wiele mitów związanych z ryzykiem zarażenia się HIV w czasie uprawiania seksu. Postarajmy się rozwiać chociaż kilka tych najważniejszych.

Po pierwsze HIV nie dotyczy tylko marginesu społecznego. Nosicielami wirusa mogą być również ludzie zadbani, bogaci, którym nic nie brakuje. To nie jest żaden wyznacznik. Po drugie HIV nie dotyczy tylko ludzi młodych, którzy uprawiają przygodny sex. To typowy błąd. Starsze, dojrzałe osoby często sobie myślą, że w ich wieku nic im już nie zaszkodzi.

Nieprawda! Ryzyko zachorowania jest dokładnie takie samo. Po trzecie wierność partnerska nie oznacza, że HIV-em nie da się zarazić. Co z tego, że Twój chłopak Cię nie zdradza skoro nigdy nie jesteś pewna co i z kim robił zanim poznał Ciebie? Być może zaraził się już dawno temu! Może jednak się mylisz, bo chłopak ogląda tylko filmiki erotyczne, a to przecież nie zdrada.

Pamiętaj oczywiście, że choć wiele mówi się o prezerwatywach jako o dobrym zabezpieczeniu przed wirusem HIV to nigdy nie mamy absolutnej pewności, że do zakażenia nie dojdzie. Nawet branże porno promują tego typu zabezpieczenie. Jeśli masz stałego partnera to naprawdę niczym złym nie będzie wspólne udanie się do lekarza i zrobienie testów na obecność wirusa HIV.

Źródło: dajdupy.pl