Choroby weneryczne – rodzaje i niebezpieczeństwo

Tematy bez tabu 0 comments

Obecnie mimo faktu, iż sex w coraz mniejszym stopniu postrzegany jest jako temat tabu, to wciąż nie zdajemy sobie do końca sprawy z zagrożenia jakie może nieść dla naszego zdrowia. Waże jest więc, aby poznać rodzaje i stopień niebezpieczeństwa poszczególnych chorób wenerycznych, by ustrzec się przed zarażeniem. 

Rodzaje chorób wenerycznych.

Choroby weneryczne są przenoszone drogą płciową poprzez kontakty oralne, dopochwowe i analne. Najczęściej wywołują je wirusy, bakterie, grzyby oraz pasożyty. Możliwość zarażenia się nimi wzrasta ze względu na częste zmiany partnerów seksualnych oraz niestosowanie prezerwatyw. Poniżej przedstawione są najpopularniejsze choroby, które mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu:

– chlamydia – na początku przebiega bezobjawowo, natomiast w kolejnych stadiach moga pojawić się bóle i pieczenie przy oddawaniu moczu. Mimo tego że objawy te wydają się na pierwszy rzut oka niegroźne, to nieleczona chlamydia może doprowadzić do zapalenia cewki moczowej, stanów zapalnych najądrza u mężczyzn, a w przypadku kobiet do zapalenia szyjki macicy. W najgorszym przypadku choroba ta może stać się przyczyną bezpłodności!

– rzeżączka – objawia się wyciekiem ropy z cewki moczowej, bólem i pieczeniem w trakcie oddawania moczu oraz bólem w czasie wzwodu u mężczyzn. Nieleczona może skutkować zapaleniem najądrzy, gruczołu krokowego, a nawet zapaleniem wsierdzia, czy opon mózgowo-rdzeniowych. 

-AIDS – choroba wywołania wirusem HIV, który powoduje zmniejszenie odporności organizmu, przez co staje się on podatny na zarażenie wszelkimi patogenami.

– kiła – ostatnio liczba  zachorowań na nią diametralnie wzrosła. Pierwszymi objawami są pojawiające się plamki, krostki lub saczące się grudki na skórze. Nie należy lekceważyć tych objawów nawet jeżeli miną, ponieważ to sygnał że choroba się rozprzestrzenia i może poważnie uszkodzić nasze organy. 

– opryszczka narządów płciowych – pierwsze objawy to pieczenie i swędzenie okolic intymych. Potem pojawiają się bolesne pęcherzyki, które pękając doprowadzają do bolesnego owrzodzenia. Pamiętajmy, że wyleczona infekcja nie oznacza, że pozbyliśmy się wirusa.

źródło: http://sexymens.pl